24.04.2018 r. - spotkanie z Wojciechem Widłakiem

We wtorkowe popołudnie 24 kwietnia uczniowie klasy Va działający w Kole Miłośników Książek naszej biblioteki, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Widłakiem, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Książki autora już znali, gdyż znajdują się one w zasobach biblioteki szkolnej. Mogli jednak dowiedzieć się bezpośrednio od pisarza, skąd bierze pomysł na książkę, jak długo  ją pisze i czy to trudna praca.

Pan Widłak odpowiedział na wiele pytań i podkreślił, że w pracy pisarskiej bardzo ważna jest wyobraźnia. Na zakończenie spotkania Miłośnicy Książek mogli zakupić książkę pisarza, poprosić o dedykację oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Kolejna książka z dedykacją autora znalazła się również w zbiorach biblioteki szkolnej.

Barbara Kacprzak