12.10.2018 r. - Dzień Edukacji Narodowej

odbyła się uroczystosta akademia
z okazji
Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy na pamiątkę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która zajmowała się promowaniem bezcennej wartości, jaką jest wiedza. Opracowano wtedy trzystopniowy model szkół podstawowych i średnich, pierwsze podręczniki i programy nauczania przedmiotów.

Dzisiejsza szkoła bardzo różni się od ówczesnej. Współcześni uczniowie uczą się w klasach mieszanych: chłopcy z dziewczętami, noszą codzienne stroje, mogą zadawać pytania, proponować działania, pracować w zespołach. Stąd zmiana sposobu prowadzenia lekcji, większa śmiałość uczniów i wynikające z tego „draki”. Właśnie w takich „niesfornych” uczniów wcielili się uczniowie klasy 6a podczas tegorocznej akademii.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.30. Pani dyrektor powitała gości: zastępcę Burmistrza Miasta Kościana pana Macieja Kasprzaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana pana Piotra Ruszkiewicza, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Ewę Obolewicz, wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Spotkanie minęło na składaniu życzeń, wręczaniu nagród, humorystycznej analizie relacji nauczycielsko-uczniowskich i jednoznacznej konkluzji, że praca nauczyciela do łatwych nie należy...

Ewelina Maćkowiak